چگونه کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم ؟

یکی از سوال های که برای شروع یک کسب و کار اینترنتی پرسیده میشود این است که چگونه کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم چه کسب و کاری را آغاز کنیم.داشتن ایده خوب بزرگترین چالش در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی میباشد.شاید ساعت های وقت خود صرف جستجو در میان سایت های مختلف داخلی و خارجی برای یافتن یک ایده پول ساز در راه اندازی کسب و کار اینترنتی کرده باشید.اما واقعا به نتیجه مطلوبی رسیده اید؟

شروع یک کسب و کار اینترنتی عضو  کسب و کار هایی به شمار می آید که  نیاز به سرمایه گذاری خاصی ندارد و این گونه کار ها در ابتدا از داخل خانه شروع می شود و بعد چند وقت رشد می کند و به شرکت های بزرگی تبدیل می شوند.

امروزه شروع یک کسب و کار اینترنتی یکی از شایع ترین کار ها با دایره کاری وسیع در این حوضه می باشد. یک کسب و کار اینترنتی از سفارشات اینترنتی مثل ارسال غذا شروع تا تولید و توسعه نرم افزار های کاربردی وجود دارد و اگر کمی در سیر موفقیت اشخاصی که در این حوضه توجه کنیم می بینیم که همه این افراد مسیری تقریبا شبیه به هم را برای موفقیت طی کردند.

در اینجا به نکاتی در مورد  شروع کسب و کار اینترنتی اشاره میکنم:

۱-در ابتدا باید به این فکر کنید که کاربران اینترنتی چه نیاز هایی  دارند  راه حلی برای حل این مشکل پیدا کنید.

۲-یک وب سایت برای معرفی ایده خود طراحی کنید.

۳- برنامه ای منظم برای تبلیغات و بازاریابی ایده خود طراحی کنید.

۴-از موتور های جستجو برای تبلیغات استفاده کنید.

۵-برای خودتان و کسب و کارتان به دنبال شهرت باشید.

۶-با اعضای فعال و مشتریان خود در ارتباط باشید.

۷-از تکنیک های back-end saleوupselling برای افزایش در آمد خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید:قدم اول در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در اینجا چند مرحله به شما معرفی می کنم که تمام افراد موفق در زمینه کسب وکار ها اینترنتی از این روش ها استفاده کردند.

 مرحله اول :

پیدا کردن نیاز برای افراد جامعه و پیدا کردن یک راه حل برای آن در فضای مجازی:

اکثر افراد  ابتدا به سراغ تولید محصول می روند وسپس به سراغ بازار کار آن می روند ولی شما باید بر عکس این عمل  کنید باید ابتدا به سراغ گروهی از آدم ها بروید  که به دنبال راه حلی برای مشکلی میروند ولی نتیجه قابل توجهی پیدا نمی کنند شما باید برای پیدا کردن راه حلی برای این مشکل بکوشید.

شروع یک کسب و کار اینترنتی

-به فضا های مجازی مختلف و سایت های مختلف سر بزنید ببینید کاربران چه مشکلات و سوالاتی دارند.

واژه های کلیدی مبحث پیشنهادی خود را در موتور های جستجو سرچ کنید تا بفهمید افراد عموما چه کلماتی را جستجو می کنند و برای چه کلمات کلیدی منابع کمتری وجود دارد.

به دنبال پیدا کردن رقبای خود باشید از وب سایت های آنها دیدن کنید.و چه کار هایی برا کاربران خود انجام می دهند ،از این کار ها یاداشت برداری کنید.

از نتیجه  برسی های خود یک بازار را بر اساس توان و تخصص خود انتخاب کنید و برای تولید یا حل آن راه حلی متفاوت از سایر رقبا ارائه کنید.

همچنین بخوانید:بازاریابی شبکه های اجتماعی در کسب و کار

گام دوم:

برای خود یک وبسایت طراحی کنید:

پس از انتخاب بازار هدف و محصولی که میخواهید برای کاربران خود ارائه دهید وب سایتی برای خود طراحی کنید تا بتوانید محصول خود را ارئه کنید.

شما باید طراحی سایت خود را طوری انجام دهید که مخاطب طی  چند ثانیه ترغیب به دنبال کردن سایتتان شود مخاطب برای چند ثانیه از سایت شما بازدید میکند و ممکن است که بازدید بعدی از سایت شما نداشته باشد شما باید چنان مهارتی از خود به خرج دهید که مخاطب جذب سایت شما شود.

شما باید در طراحی سایت خود از نکات زیر استفاده کنید:

-از صفحه های  و روشن به همراه فونت های ساده استفاده کنید .

-اطلاعات مکان یا ناوبری خود را به صورت ساده و در یک گوشه از صفحه قرار دهید.

-برای تبلیغ محصولات خود از تصاویر گرافیکی،فیلم،انیمیشن و فایل های صوتی استفاده کنید.

-ایمیل های کاربران خود را جمع آوری کنید.

-برای تغییرات در وبسایت خود از مشتریان و مخاطبان خود استفاده کنید.

مرحله سوم:

یک برنامه جامع برای تبلیغ و بازاریابی محصول تولیدی خود طراحی کنید:

یک فرمول اثبات شده برای فروش های اینترنتی وجود دارد.که مشتری را مرحله به مرحله برای خرید تشویق میکند شما باید برای انجام این کار نکات زیر را رعایت کنید.

-جملات و تیتر های جالب  و جذاب انتخاب کنید تا  افراد برای رفتن به ادامه دادن ترغیب شوند.

-محصولی که شما ارائه می دهید مشکل کاربران را حل میکند محصول خود را در مطالب خود تشریح کنید.

-خود را با استفاده از مدارک تحصیلی خود،رزومه کاری خود و کار های قبلی که در این حوضه انجام داده اید برای مخاطبین خود اثبات کنید.

-حتما قسمتی را برای نظرات مشتریان در نظر بگیرید.

-برای محصولات خود بسته های پیشنهادی یا تخفیف های لازم رادر نظر بگیرید.

-برای محصولات خود ضمانت نامه خوب قرار دهید تا مخاطب شما ترسی از مشکلات احتمالی بعد از خرید نداشته باشد

همچنین بخوانید:نحوه نوشتن یک طرح کسب و کار

مرحله چهارم:

از موتور های جستجو برای تبلیغات و جذب کاربران خود استفاده کنید؛این روش بهترین روش برای تبلیغات شما است این روش مزیت های زیادی دارد.شما باید از کلمات متفاوت و خاص استفاده کنید تا در موتور های جستجو به راحتی یافت شوید از مطالب کپی برداری شده استفاده نکنید و سعی کنید مطالب وبسایت خود را خاص طراحی کنید.

مرحله پنجم:

به دنبال شهرت کسب و کار خود باشید.عموما کابران اینترنت برای حل مشکلات خود به اینتر نت مراجعه میکنند شما باید وبسایت های مشابه حوضه کاری خود را شناسایی کنید و بیشتر مطالبی که کاربران در اینترنت جستجو می کنند شما به طور رایگان در دسترس کابران خود بگذارید. مقاله های رایگان در زمینه کاری خود در سایت قرار دهید

مرحله ششم:

شما باید لیستی از کاربرانی که در سایت شما ثبت نام کرده اند داشته باشید.شما میتوانید گاهی برای کاربران خود ایمیل های تبلیغاتی بفرستید و محصولات خود را به مشتریان خود معرفی کنید. به یاد داشته باشید که این کاربران با ارزش ترین مشتریان شما در کسب وکار شما هستند.

مرحله هفتم:

در این مرحله شما باید از تکنیک های جهانی  back-end saleوupselling برای افزایش در آمد خود استفاده کنید.

این روش در کسب و کار اینترنتی برای مشتری ارزش مادام عمر ایجاد میکند.عموما مشتری هایی که یک بار از شما خرید کردند در صورت پیگیری دوباره شما دوباره از شما خرید می کنندو اگر مشتری شما یک سری محصولات جانبی  از شما خریداری کرده است شما میتوانید محصول مکمل آنها را به مشتری معرفی کنید. یک صفحه تشکر به همراه محصولات مرتبط بعد از  صفحه خرید قرار دهید به خاطر خرید  به مشتریان خود پاداش بدهید و برایشان ارزش ویژه ای قائل شوید.

در این پست تلاش کردم تا شما را با مقدمه شروع یک کسب و کار اینترنتی آشنا کنم و دیدگاه شما برای پیدا کردن ایده را کمی بازتر کنم.برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طریق فرم تماس ، با ما تماس بگیرید.

امیرحسین للـه ئی

امیرحسین للـه ئی
امیرحسین للـه ئی فارغ التحصیل رشته مهندسی فناوری اطلاعات ، مدیر و نویسنده وبسایت برلند.علاقمند به کسب و کار اینترنتی و هر آنچه که به آن مربوط است.امیدوارم در کنار شما همراهان خوب برلند بتوانم به دانسته های خودم و شما کمی اضافه کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *