آموزش کار با ووکامرس فارسی

آموزش ووکامرس – طراحی فروشگاه اینترنتی بدون کدنویسی

ووکامرس یک فروشگاه ساز بسیار قدرتمند و منعطف رایگان برای وردپرس میباشد که تا به امروز تعداد بسیار زیادی از وبسایت های فروشگاهی برای ساخت فروشگاه اینترنتی خود از آن استفاده کرده اند(رقمی در حدود ۳۷ درصد از وبسایت های فروشگاهی!).با استفاده از ابزارهایی که ووکامرس در اختیار شما قرار میدهد میتوانید یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای و تمام اعیار را ایجاد کنید و هر نوع محصولی  که دارید بفروشید.

فروشگاه ساز ودرپرسی ووکامرس تا حدی منعطف میباشد که نه تنها امکان فروش محصولات فیزیکی حتی امکان فروش محصولات مجازی و دانلودی را نیز برای شما فراهم میکند و میتوانید هر نوع محصولی که دارید در کنار هم بفروشید.

مزایای ووکامرس
درست مانند هر سیستم نرم افزاری، ووکامرس دارای مزایا و معایبی است. اما قبل از انتخاب ووکامرس به عنوان سیستم مدیریتی تجارت الکترونیک شما باید به موارد زیر توجه ویژه داشته باشید:

  • افزونه ووکامرس متن باز و رایگان است.
  • ووکامرس نسبتا آسان برای نصب در وردپرس است.
  • تعداد زیادی از قالب های وردپرس برای ساختن فروشگاه سایت وجود دارد.
  • ووکامرس دارای بیش از ۱۲۰۰ رتبه و ۵ ستاره در بررسی های WordPress.org است.
  • ووکامرس به طور مرتب برای ویژگی ها و توابع جدید به روز می شود.
  • تعداد زیادی از توسعه دهندگان وردپرس، برای ارئه خدمات در دسترس هستند.

یکی از مزایای بزرگ ووکامرس افزونه ها است. افزونه های ووکامرس، افزونه هایی هستند که به صاحبان وبسایت های وردپرسی اجازه می دهد تا قابلیت های فروشگاه آنلاین خود را افزایش دهند. صدها افزونه در دسترس وجود دارد که باعث می شود که یک فروشگاه ساده را به قابلیتهای ده برابر مجهز کرد.
بنابر این شما میتوانید با استفاده از سیستم فروشگاه ساز ووکامرس در وردپرس، یک فروشگاه آنلاین ایجاد کرده و با بهره گیری از افزونه های ویژه ووکامرس، فروشگاه خود را به یک فروشگاه قدرتمند تبدیل کنید.

آموزش ووکامرس ، آموزش woocommerce ، آموزش صفر تا صد ووکامرس ، آموزش کامل ووکامرس

در این کتاب آموزشی به شما چه چیزی یاد خواهیم داد؟

ووکامرس یک فروشگاه ساز بسیار قدرتمند میباشد که در بستر وردپرس نصب میشود و امکان ساختن یک فروشگاه اینترنتی را برای شما ایجاد میکند. درکتاب جامع آموزش صفر تا صد فروشگاه ساز ووکامرس تمامی بخش های این افزونه فروشگاه ساز وردپرسی را با هم بررسی خواهیم کرد و تنظیمات مختلف و افزونه های جانبی ووکامرس را بررسی میکنیم.

کتاب جامع آموزش صفر تا صد ووکامرس شامل ۲۱ فصل میباشد که در هر فصل یکی از امکانات ووکامرس را برای شما معرفی و نحوه تنضیمات و اضافی کردن این امکانات به وبسایت فروشگاهیمان را به شما یاد خواهیم داد.

خلاصه ای از فصل های کتاب آموزش ووکامرس

فصل اول : آموزش نصب و پکربندی ووکامرس در وردپرس و تنظیمات اولیه مهم در ووکامرس.

فصل دوم : پیکربندی و تنظیمات مربوط به محصولات و اضافه کردن محصول به فروشگاه.

فصل سوم : آموزش اتصال ووکامرس به درگاه های بانکی مستقیم (مانند بانک ملت،ملی،سامان و …) و  درگاه های بانکی غیر مستقیم (مانند آرین پال،زرین پال و …).

فصل چهارم : استفاده از ابزارک های ووکامرس در مناطق مختلف وبسایت و ایجاد دسترسی های بیشتر برای مشتریان وبسایت مانند ابزارک های فیلتر قیمت،جستجوی محصول،محصولات محبوب و …

فصل پنجم : معرفی حلقه های ترجمه در ووکامرس فارسی و امکان شخصی سازی و ویراش عبارات درج شده درسایت توسط ووکامرس مثلا تغییر کلمه “اضافه کردن به سبد خرید” به “ثبت سفارش”.

فصل ششم : آموزش نحوه فروش انواع مختلفی از یک نوع محصول به طور مثال فروش یک محصول مشخص با رنگبندی های مختلف.

فصل هفتم : ساختن کپن های تخفیف، نحوه استفاده از آن و سفارشی سازی های کپن تخفیف برای استفاده ،مانند دادن کپن تخفیف به مشتری بعد از اولین خرید و ساختن انواع مختلفی از کپن های تخفیف.

فصل هشتم : نحوه اعمال تخفیف در صورت خرید تعداد خاصی محصول و یا خرید بیشتر از مبلغی خاص مثلا اعمال تخفیف برای خرید بیشتر از صد هزار تومان و یا خرید چند محصول به صورت همزمان.

فصل نهم : ایمیل مارکتینگ در وردپرس،بررسی بهترین زمان برای ارسال ایمیل های تبلیغاتی و خروجی گرفتن از لیست مشتریان و ارسال ایمیل های گروهی برای جذب مشتریان و فروش بیشتر.

فصل دهم : جستجوی محصولات بر اساس صفت های محصول برای دسترسی سریع تر و راحت تر مشتری به محصول.

فصل یازدهم : مدیریت محصولات به صورت یکجا،بعد از گذشت زمان تعداد محصولات شما بیشتر خواهد شد و ویراش و مدیریت تعداد زیادی از محصولات کاری سخت و زمانبر خواهد بود.نگران نباشید در این بخش با هم یاد خواهیم گرفت که چطور تمام محصولات را به صورت یکجا مدیریت کنیم.

فصل دوازدهم : نحوه فروش محصولات مجازی و دانلودی در ووکامرس،آموزش و بررسی چگونگی فروش محصولات مجازی و دانلودی در ووکامرس.

فصل سیزدهم : اضافه کردن امکان زوم به تصاویر محصول برای بررسی بهتر محصول توسط مشتری و جذب بیشتر مشتری برای فروش بیشتر.

فصل چهاردهم : اضافه کردن ابزارک جستجو ایجکسی در محصولات .با این روش مشتریان بدون نیاز به رفرش کردن صفحه میتوانند لیستی از محصولاتی را که جستجو  کرده اند بدون رفرش کردن صفحه سایت مشاهده کنند.

فصل پانزدهم : استفاده از کد های کوتاه برای شخصی سازی بیشتر و اضافه کردن امکانات بیشتر به سایت فروشگاهی با کمک شورت کد های ووکامرس.

فصل شانزدهم : مقایسه محصول یکی از مهمترین آیتم های هر وبسایت فروشگاهی میباشد با هم یاد خواهیم گرفت که چگونه امکان مقایسه بین دو یا چند محصول را برای مشتریان فراهم کنیم تا انتخاب مطمئن تر و صحیح تری داشته باشند.

فصل هفدهم : ممکن است بعد از راه اندازی ووکامرس متوجه ناسازگاری ها و اشکالاتی میان قالب سایت و ووکامرس شویم.در این بخش به چگونگی رفع ناسازگاری های ووکامرس و قالب وبسایت خواهیم پرداخت.

فصل هجدهم :  توضیحات محصول مهمترین بخش در فروش هر محصولی میباشد در این فصل بررسی میکنیم که چگونه میتوانیم توضیحات و آیتم های دلخواه خودمان را به صفحه هر محصول اضافه کنیم.مانند بخش توضیحات تکمیلی ، امکانات محصول ، ابعاد محصول ، ویژگی های محصول و هر توضیحی که برای محصولاتتان در نظر دارید.

فصل نوزدهم : همان گونه که برای افزایش ترافیک وبسایت ملزم به بهینه سازی وبسایت و مطالب منتشر شده در وبسایت هستیم برای بیشتر دیده شدن محصولتمان در محیط وب نیز باید به بهینه سازی محصولاتمان اهمیت فراوانی بدهیم،در این بخش شما را با بهینه سازی یا همان سئو محصولات در ووکامرس آشنا خواهیم کرد.

فصل بیستم : فرآیند خرید به صورت پیشفرض در ووکامرس ایجاد میشود اما ممکن است شما نیاز به استفاده از ،رایند خرید پیشفرض ووکامرس نداشته باشید و بخواهید فرآیند خریدتان را بنابر نیازتان اصلاح کنید.در فصل بیستم از آموزش ووکامرس یاد میگیرم که چگونه فرآیند خرید را تغییر دهیم.

فصل بیست و یکم : ایجاد محصولات گروهی در کنار هم، اگر محصولی داشته باشید که میخواهید هم به صورت فیزیکی و هم به صورت مجازی به فروش بگذارید در این بخش به شما خواهیم گفت چگونه ووکامرس این امکان را برای شما میسر خواهد کرد.

آموزش صفر تا صد فروشگاه ساز ووکامرس ، فروشگاه ساز ووکامرس


کتاب آموزش صفر تا صد ووکامرس شما را تا قدم به قدم تا راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای هدایت خواهد.با خواندن این کتاب شما یاد خواهید گرفت که چگونه محصولات خود را به بهترین شکل و به صورت حرفه ای برای فروش قرار دهید.

تنها چند روز تا فروش اولین محصول خود در اینترنت فاصله دارید.

 

نکته : اگر آشنایی کافی با وردپرس ندارید پیشنهاد میکنم قبل از خرید این کتاب حتما آموزش صفر تا صد وردپرس را مطالعه کنید.

رایگان – خرید

امیرحسین للـه ئی

امیرحسین للـه ئی
امیرحسین للـه ئی فارغ التحصیل رشته مهندسی فناوری اطلاعات ، مدیر و نویسنده وبسایت برلند.علاقمند به کسب و کار اینترنتی و هر آنچه که به آن مربوط است.امیدوارم در کنار شما همراهان خوب برلند بتوانم به دانسته های خودم و شما کمی اضافه کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *